Ocenění pro Trauma team

Časopis Rescue Report vyhlásil již posedmé soutěž o nejlepší záchranářský čin roku v kategorii jednotlivců i týmů, laiků i profesionálů. Za rok 2005 získal ocenění také Trauma team ÚN Brno a in memoriam jeho zakladatel, MUDr. Petr Zelníček, CSc.

zzk2006_M_120_M_120.jpgCeny byly slavnostně předány dne 6.4.2006 na ministerstvu obrany, ocenění byli přijati také presidentem. Trauma team zastupoval dr. Nestrojil, za dr.Zelníčka převzala Zlatý záchranářský kříž jeho manželka Dana.

 

CENA ÚŘADU VLÁDY
ZA NEJLEPŠÍ HUMANITÁRNÍ ČIN ROKU 2005 MIMO ÚZEMÍ ČR

Vítěz kategorie - Trauma team Úrazové nemocnice Brno za účast na záchranné misi v Pákistánu

image414_M_120.jpgDne 11.10.2005 byla aktivována záchranná mise čítající devět lékařů a sester z Úrazové nemocnice v Brně (Traumateam ÚN Brno) , devět hasičů pro logistické zabezpečení z HZS hl. m. Prahy a pět vojenských zdravotníků. Vedoucím výpravy byl velitel skupiny hasičů mjr. Josef Křen. Celá mise byla do 12 hodin od ohlášení vyslána do Pákistánu, kde v oblastech postižených zemětřesením poskytovala lékařskou péči. Po příletu byl tým převezen do města Rawalakot, kde působil celkem 18 dní. Záchranáři a lékaři, kteří pracovali denně 10 i více hodin, ošetřili celkem 900 pacientů a provedli 33 větších operací. Žádný z pacientů nezemřel a při kontrolách bylo vidět zlepšení jejich zdravotního stavu.ZLATÝ ZÁCHRANÁŘSKÝ KŘÍŽ IN MEMORIAM
ZA PŘÍNOS PRO ZÁCHRANÁŘSTVÍ

MUDr. Petr Zelníček, CSc., 2.11.1938 - 26.12.2005

drZelníček_M_120.jpgPetr Zelníček inicioval vytvoření mobilního Trauma Teamu Ministerstva zdravotnictví a jako vedoucí výjezdové skupiny se účastnil misí v Nikaragui, Afgánistánu, Arménii, Iránu a Rumunsku. Se svým týmem připřavil výjezd v říjnu 2005 do Pákistánu, kterého se ale již neúčastnil. Byl členem Světové asociace urgentní medicíny a Mezinárodní společnosti pro medicínu katastrof. Na těchto mezinárodních fórech úspěšně propagoval odbornou úroveň naší traumatologie. V letech 2002 - 2004 byl prezidentem Evropské traumatologické společnosti a zorganizoval 6. Evropský traumatologický kongres v Praze. Tento kongres úspěšně reprezentoval českou traumatologii a završil Zelníčkovu celoživotní profesní kariéru.

Petr Zelníček byl chirurgem tělem i duší, pracovitý, houževnatý a v diskusích nekompromisní. Neměl rád úskoky, a sám je nikdy nedělal. Nepotrpěl si na okázalosti a formality.

 


českyčesky

Velikonoce

vejce3.jpeg

 

 

 

 

Přejeme krásné

velikonoční svátky

Zákaz návštěv

vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci platí od 25.7.2020 do odvolání - viz ZDE

Poděkování pana biskupa pracovníkům ÚN

Dopis pana biskupa Mons. Vojtěcha Cikrleho ZDE

Poděkování hejtmana JMK

za dobrou spolupráci při zvládání pandemie

Kvalifikační kurz Sanitář - podzimní termín

Přihláška - zde

Bližší informace - zde

Akreditace - zde

Veřejná sbírka

na polohovatelná lůžka a noční stolky.
Aktuální stav ZDE.

Spokojenost pacientů

Bližší informace ZDE

Informace ke GDPR

Zpracování osobních údajů
Bližší informace ZDE

Publikace autorů z ÚN Brno

více ZDE

Vize a motto ÚN v Brně

více ZDE